Выбор кондиционера

На дворі літо і багато хто, хто ще не придбав кондиціонер, напевно замислюються над його придбанням, але величезний вибір кондиціонерів багатьох спантеличує, а середньостатистичного покупця ціни на кондиціонер і установку, а потім на обслуговування змушують добре замислитися перед покупкою. У цій статті спробуємо відповісти на запитання: як вибрати кондиціонер?

Для того щоб вибрати кондиціонер, що оптимально підходить за ціною та якістю саме для ваших умов, слід, перш за все, визначитися з призначенням приміщення, в якому необхідне кондиціювання повітря. Погодьтеся, навряд чи вам знадобиться серйозна припливно-витяжна система вентиляції для звичайної міської квартири, а на кухні ресторану, наприклад, від уїдливих запахів, розсіяних у повітрі жирових мікро крапель і значних теплонадходжень від плит звичайний кондиціонер (тільки охолоджувальне повітря) вас не врятує потрібні спеціальні фільтри та великі потужності.

Дотримуючись наступних порад, ви точно не розгубитеся у великому виборі кондиціонерів.

Необхідно визначити потужність та тип кондиціонера —основні параметри вибору кондиціонера Вибір потрібно розпочати з розрахунку необхідної потужності охолодження кондиціонера.
Для приблизної оцінки витрат за охолодження конкретного приміщення досить з'ясувати його габарити. Орієнтовно на 10 м2 приміщення витрачається 1 кВт холоду. Якщо ще враховувати і виправлення на висоту приміщення, то для кожних 25-30 м3 потрібно передбачити по 1 кВт холодильної потужності. У технічних даних кондиціонерів різних виробників зазвичай наводяться таблиці, якими можна орієнтовно оцінити необхідну потужність для підбору системи кондиціювання.
Визначитись кондиціонер якого типу нам потрібен (віконний, настінний, підлоговий, канальний, касетний тощо).

Мобільні кондиціонери або моноблоки цікаві тим, що не вимагають спеціальних витрат часу, матеріалів та грошей на їх монтаж у приміщенні. Вони оптимально підійдуть орендарю житлових чи комерційних площ, оскільки не вимагатимуть подальшого демонтажу систем кондиціювання з об'єкта.
Віконні кондиціонери будуть цікаві покупцям, як найбюджетніший і найнадійніший варіант кондиціювання повітря. Однак слід пам'ятати про два значні «але» віконні кондиціонери: високий рівень шуму і неможливість монтажу на пластикові вікна.
Настінні кондиціонери (настінні спліт-системи) дуже широко використовуються для систем кондиціювання житлових та офісних приміщень. Завдяки низьким шумовим характеристикам і компактним розмірам внутрішнього блоку вони чудово виглядають і працюють як на стінах офісів, так і житлових кімнат. Настінні кондиціонери можуть виконувати багато функцій. Плюс до всього, нещодавно з'явилася опція іонізації повітря в таких кондиціонерах, а це значно підвищило комфортність умов для відпочинку та роботи.
Канальні кондиціонери є представниками вже більш серйозних систем кондиціювання, що дозволяють не тільки здійснювати маніпуляції з повітрям, що є в приміщеннях, але ще й підмішувати в систему свіже повітря з вулиці. Крім того, подача повітря по приміщеннях здійснюватиметься по мережі повітроводів від однієї такої працюючої установки, а це робить систему економічно вигіднішою. Кількість повітря, що подається і забирається з приміщення, буде регулюватися повітряною заслінкою. Ця система буде цікава покупцям, що бажають зберегти оригінальний естетичний вигляд приміщень, що кондиціонуються, так як все що буде видно оку людини це повітрозабірні решітки.
Касетні кондиціонери так само, як і канальні, вшиваються під підвісну стелю, залишаючи зовні тільки декоративні повітрозабірні/подавальні грати. Однак на відміну від канальних кондиціонерів «касети» подають повітря безпосередньо в приміщення без повітророздавальних каналів.
Напольно-стельові кондиціонери є старшими братами настінних спліт-систем з лише різницею - вони монтуються під стелею або вертикально встановлюються на підлогу. Крім того, підлогово-стельові кондиціонери мають вагомішу лінійку холодильних потужностей.
Колонні кондиціонери рекомендується використовувати у великих громадських приміщеннях, таких як вітальні зали, холи кінотеатрів. Вони мають досить велику холодильну потужність, яка лунає кондиціонером із рівня підлоги по всьому периметру зали. Найкраще уникати його монтажу в місці великого скупчення людей, наприклад, біля каси або біля стійки адміністратора, оскільки, по-перше, люди перешкоджатимуть нормальній роздачі повітря, а по-друге, їх елементарно може продути.

Тепер необхідно визначити потрібну функціональність систем кондиціювання. Тобто. необхідно визначити які режими роботи ви хочете щоб забезпечував кондиціонер. Режими такі:
* охолодження повітря в кондиціонерах
* припливно-витяжні підсистеми кондиціонерів та використання зовнішнього повітря
* нагрівання повітря в кондиціонерах
* режим вентиляції в кондиціонерах; (Режим вентиляції присутній у всіх без винятку кондиціонерах. Він покликаний «ганяти» застояне повітря по приміщенню за допомогою вентилятора у внутрішньому блоці кондиціонера, тим самим, сприяючи його рівномірному розподілу по всіх зонах.)
* Очищення повітря в кондиціонерах.
Також не варто забувати про додаткові функції та характеристики, які можуть бути такими:

* малошумність кондиціонера
* Зміна напряму повітряного потоку (ще називаю віяловий розподіл повітря)
* осушення повітря в приміщенні
* Режим «СОН» в кондиціонері (При заданні цього режиму кондиціонер починає самостійно і дуже плавно регулювати температуру повітря в приміщенні, підвищуючи або знижуючи її на кілька градусів. Крім того, кондиціонер у цьому режимі знижує оберти вентилятора, а значить і зменшує рівень шуму, що поширюється в оточення)
* Наявність інвертора (Завдяки інвертору компресор кондиціонера може змінювати свою потужність плавно і працювати не зупиняючись)
* Спеціальне покриття теплообмінників (Завдяки спеціальному антикорозійному покриттю теплообмінників та інших секцій кондиціонера термін служби системи помітно збільшується)
* Можливість монтажу з довгим трубопроводом
* Автоматичне відновлення роботи кондиціонера (Ця опція виявляється дуже доречною при частих перебоях у подачі електроживлення по будівлі)
* Автоматична система розморожування теплообмінника
* Освіження повітря додатковим фільтром
* Додаткове очищення повітря
* Автоматичне очищення теплообмінника
* Можливість зняття повітрозабірної панелі
* Дистанційне керування
* Авто-режим керування (За допомогою цього режиму Ви матимете можливість не перемикати різні налаштування керування кондиціонером. За Вас керуючі сигнали на установку буде подавати автоматика, що орієнтується на показання датчиків)
* Уточнений замір температури
* Наявність керованого таймера (Задатчик включення кондиціонера дозволить Вам ще до свого приходу до житла чи офісу забезпечити комфортні кліматичні умови)
* централізоване управління
Тепер трохи про ціноутворення.

Компанії-виробники кліматичного обладнання формують ціни на основі трьох основних факторів:
Параметри потужних характеристик кондиціонера. Тут все гранично ясно: чим більша потужність кондиціонера, тим вища ціна
Приналежність до того чи іншого типу кондиціонера. Як правило, кондиціонери прихованого монтажу обходяться покупцеві дорожче, ніж установки зовнішнього монтажу
Престижність бренду кондиціонерів. На кліматичному ринку є як бренди-старожили, так і торгові марки, що тільки почали займатися кондиціюванням повітря. Так, наприклад, цінові градації компанії Daikin не можна зіставляти із цінами кондиціонерів General Climate
Как правило, по наличию дополнительных опций и качеству комплектующих кондиционеры разделяются на три класса:

Економ клас. Кондиціонери, які задовольняють головну потребу клієнта, - підтримання температури повітря в приміщенні в літній період. Ці установки не мають додаткових опцій і не виділяються своїм дизайном. У зв'язку зі збільшенням кількості китайських моделей кондиціонерів, що надходять на пострадянський ринок, застерігаємо Вас від пошуку найдешевших кондиціонерів — якість виконання напевно буде відповідною...
Бізнес клас. Кондиціонери здатні задовольнити практично всі потреби клієнта у забезпеченні комфортних кліматичних умов у приміщенні. Крім того, це обладнання має цікаві дизайнерські рішення та достатню кількість додаткових опцій. Кондиціонери бізнес-класу є на 20 – 30 % дорожчими за своїх «менших» побратимів.
Преміум клас. У це обладнання виробники впроваджують свої найсучасніші розробки у кліматичній галузі. Покупець кондиціонера преміум-класу може бути на 100% впевненим у надійності та якості свого придбання. До того ж над дизайном преміум-кондиціонерів попрацювали найкращі фахівці у цій галузі. Як наслідок, екстер'єр кондиціонерів зможе задовольнити будь-який навіть найвишуканіший смак. Кондиціонери преміум-класу коштують вдвічі дорожче за своїх менш престижних побратимів.

Придбавши кондиціонер, пам'ятайте:

Ви не переплачуєте за торгову марку, Ви доплачуєте насамперед за надійність та якість перевіреного роками виробника! Однак іноді популярність марки кондиціонерів має інший зв'язок з ціною. Наприклад, традиційно ціни на кондиціонери LG витримуються середніми або нижчими за середні в тому ж класі кондиціонерів.
За однакової потужності охолодження ціни на кондиціонери від різних виробників можуть суттєво відрізнятися (див. попередній пункт).
У ціні на кондиціонер рідко враховується вартість його монтажу. Обов'язково поцікавтеся у представника компанії-дистриб'ютора "За що я плачу?!". Якщо виявиться, що установка кондиціонера включена у вартість обладнання, то уточніть, «Чи охопить ця ціна всі необхідні роботи безпосередньо по об'єкту?!».
Від прайсової (роздрібної) ціни кондиціонера у Вас може бути ще знижка. Як правило, компанії, що займаються продажем, монтажем і сервісом кондиціонерів, роблять знижку оптовим або on-line покупцям.
Вибираючи надійну фірму-продавця та якісну торгову марку кондиціонера, зверніть увагу на такі моменти:

Наскільки професійно з Вами працюють співробітники фірми, що продає. Якщо фахівець, який відповідає Вам на телефонний дзвінок, грамотно і точно дасть всі роз'яснення з питань, що цікавлять, то, швидше за все, цій фірмі можна довіряти.
Довіряйте не обіцянкам найнижчих цінових пропозицій та казкових знижок, а підкованості фахівців у технічній стороні питання.
Поцікавтеся успіхами фірми, її роботи на великих об'єктах. Співробітник надійної компанії завжди знайде, чим здивувати клієнта, про які цікаві об'єкти йому розповісти. Якщо ж співробітник «плаває» у цьому питанні, то можливо, що або сама компанія-початківець або в ній занадто часто змінюються працівник, а це теж не дуже хороша характеристика для продавця обладнання.
Навіть якщо потрібна Вам система кондиціонування обходиться одним єдиним сплітом, то фірма-продавець обов'язково повинна відрядити свого фахівця на місце встановлення системи абсолютно безкоштовно для Вас.
Зверніть увагу на комерційну пропозицію на Ваше замовлення. Якщо воно виконане дуже поверхово, без зазначення основних технічних. даних, то варто задуматися про надійність фірми.

При покупці кондиціонера економити шкідливо на:

* потужності установки: якщо холодопродуктивність Вашого кондиціонера не буде відповідати розрахунковій, то і комфортні параметри повітря в приміщенні підтримувати кондиціонер не зможе
* монтаж: при неякісній установці та запуску кондиціонера можливі часті виходи системи з ладу
* Як кондиціонер: маловідома фірма може Вам продати неякісне «піратське» або відбраковане обладнання, сервіс якого згодом Вам обійдеться в копієчку
* Час установки: робота в авральному режимі, як фахівців-проектувальників, так і монтажників-кондиціонерів веде до зниження якості установки, а значить періоду роботи без поломок
* часу, приділеного ознайомлення: тільки після ознайомлення з технічною документацією слід запускати систему кондиціювання в роботу.

При покупці кондиціонера можна заощадити на:
* приємних, але необов'язкових доповненнях: відмовляючись від додаткових функцій приладу на користь кондиціонера зі стандартним функціональним наповненням, Ви зможете суттєво заощадити
* Більш старша модель кондиціонера: установка, що була популярною минулого року, в новому році обов'язково принесе Вам знижку
* сезонних знижках: фірми-продавці дуже часто практикують передсвяткові та сезонні системи знижок
* Завчасне придбання кондиціонера - якщо Ви подбаєте про покупку кліматичного обладнання не в самий розпал сезону, то, швидше за все, отримаєте і низьку ціну на нього
* правильний підхід до вибору системи кондиціювання — фахівець з кліматичної техніки Вам обов'язково порадить оптимальний тип і навіть модель обладнання
* бренд обладнання: вибираючи кондиціонер менш відомої марки в одному класі за якістю, Ви зможете заощадити значну суму.

Комфортного вам часу в приміщенні!